Facebook_logo
RESTAURACJA & KAWIARNIA

 

 

AKTUALNOŚCI

 

***

Zbliża się święto francuskiej kuchni czyli „Goût de France / Good France”!

21 marca, w pierwszy dzień wiosny, w 2000 restauracji na 5 kontynentach będzie można zjeść wyjątkową kolację składającą się z aperitifu, przystawki, dania głównego, deseru, deski serów i francuskich win i szampanów – w prawdziwie francuskim klimacie!

Szeroka 9 już po raz drugi weźmie udział w tym wydarzeniu. Nasz szef kuchni tego dnia przygotuje rillettes z kaczki, przegrzebki, krem z pieczonej cebuli... i jeszcze kilka innych dań inspirowanych kuchnią francuską... :)

Już dzisiaj zapraszamy do rezerwacji stolików!

 

 

 

***

Pragniemy poinformować, że uroczysta gala

POLAND 100 BEST RESTAURANTS AWARDS 2015

odbędzie się w Dworze Artusa w Toruniu

17 października 2015 roku

Nasza Restauracja ma zaszczyt organizować bankiet towarzyszący temu wydarzeniu.

 

 

 

***

14 października odbyła się u nas konferencja prasowa z okazji zbliżającej się gali 100 Best Restaurant.

fot. Anna Winniewska

 

  

  

 

 

 

 

***

TORUŃ KULINARNĄ STOLICĄ POLSKI

17 października podczas Gali POLAND 100 BEST RESTAURANTS AWARDS 2015 w Dworze Artusa w Toruniu  poznamy najlepszą restaurację w Polsce w 2015 roku.

 

Konkurs i zarazem przewodnik po najlepszych restauracjach w Polsce to prestiżowy, pierwszy i jedyny w skali kraju projekt o takim zasięgu i formule. Restauracje są bowiem w głównej mierze oceniane przez konsumentów dzięki temu ocena jest bardziej obiektywna i wiarygodna niż recenzja jednego lub garstki krytyków kulinarnych. Na ocenę i końcowy wynik składają się: ocena restauracji przeprowadzona przez ankieterów wśród klientów odwiedzających daną restaurację, głosowania na stronie internetowej akcji, głosowania w mediach społecznościowych oraz ocena inspektorów przeprowadzona podczas badania Mystery Shopping.

 

Oficjalne wręczenie nagród POLAND 100 BEST RESTAURANTS  AWARDS 2015 odbędzie się podczas Gali kończącej V edycję Akcji, która odbędzie się w Toruniu w Dworze Artusa 17 października 2015 roku. Nagrody będą przyznawane w KATEGORII: NAJLEPSZA RESTAURACJA W POLSCE oraz NAJLEPSZA KARCZMA W POLSCE w trzech grupach : AWARD OF EXCELLENCE – jeden widelec, BEST OF AWARD OF EXCELLENCE – 2 widelce oraz GRAND AWARD – 3 widelce. Miejsce restauracji w grupie ustalane jest na zasadzie – 75% oceny konsumentów – ankiety, głosowania, 25% oceny inspektorów.

 

Przyznane zostaną również nagrody specjalne m.in. w kategoriach – Szef Kuchni Roku tutaj ciekawostką jest, że zwycięzca tej kategorii wystartuje w Kulinarnych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w listopadzie tego roku na Florydzie, Osobowość Kulinarna Roku,  Telewizyjny Program Kulinarny Roku, Wydawnictwo Kulinarne Roku, Blog Kulinarny Roku.

 

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w restauracji Szeroka No9 organizatorzy, przedstawimy plany dotyczące rozwoju projektu Poland 100 Best Restaurants w kolejnych latach. Gala Poland 100 Best Restaurants odbywa się po raz piąty i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

 

O podniebienia Gości zadba szef kuchni restauracji Szeroka No.9 – Krzysztof Bielawski co jest zadaniem niezwykle trudnym z uwagi na obecność szefów kuchni i właścicieli najlepszych polskich restauracji.

 

Przygotowując menu staraliśmy się podać naszym gościom to, co torunianie mogę zjeść codziennie w naszej restauracji. Stawiamy na kuchnie polską i regionalną oraz na sezonowość. Na pewno na stołach pojawi się gęsina i dynia, tego w październiku zabraknąć nie może powiedział Krzysztof Bielawski, szef kuchni restauracji Szeroka 9.

 

V edycja elitarnego przewodnika Poland 100 Best Restaurants ma w tym roku swój finał w Toruniu.Dwór Artusa, właściwie nazywany „Dom Towarzyski”, czy „Dom Klubowy” /nazwa Dwór Artusa na określenie budynku pojawiła się dopiero na początku w XVII wieku / jest idealnym miejscem do przeprowadzenia tego typu wydarzenia – powiedział Cezary Wołodko prezes zarządu Creative Agency Eventic Sp. z o.o. organizator konkursu. Tegoroczna Gala i konkurs jest pod każdym względem rekordowa. Do V edycji Poland 100 Best Restaurants otrzymaliśmy 1096 nominacji. 100 najlepszych restauracji z największą ilością pozytywnych ocen znalazło się na liście Poland 100 Best Restaurants 2015 i zostało umieszczonych w tegorocznym wydaniu przewodnika. Na sukces złożyły się przede wszystkim oceny konsumentów, bo to jest najważniejsze - 22 246 ankiet zostało nadesłanych i dostarczonych przez ankieterów z oceną restauracji, głosowanie SMS - 18 879 SMSów wysłali fani dobrej kuchni, głosowanie poprzez Facebook -  10 379 głosów fani oddali na Facebooku na swoje ulubione restauracje – podsumował Cezary Wołodko.

 

Źródło: 100 Best Restaurant

Button-top